Prostředek na podporu kognitivních funkcí z ájurvédské medicíny. Síla 4 bylin, které jsou známé svým pozitivním vlivem na paměť, koncentraci a rychlost reakcí. – unikátní

kombinace bylin určená na podporu kognitivních funkcí, snížení pocitu únavy a vyčerpání.

Je určena především:

studentům v období zkoušek,
osobám, jejichž pracovní pozice klade vysoké nároky na psychickou aktivitu,
pro starší generace k udržení duševního zdraví.

V naší kombinace se spojil účinek těchto bylin:

brahmi ( Bacopa monnieri),
gotu kola ( Centella asiatica),
ašvaganda ( Withania somnifera),
ženšen pravý 6letý ( Panax ginseng).


Bacopa monnieri podporuje duševní výkonnost, především paměť a schopnost koncentrace zejména ve vypjatých situacích. Omezuje negativní vlivy stresu a přispívá k celkovému duševnímu zdraví a výkonnosti. Užívání je proto vhodné pro studenty nebo naopak pro vyšší věkovou skupinu či osoby s psychicky náročným zaměstnáním.
Bacopa je významným antioxidantem a přispívá k normální funkci žlučníku.

Gotu kola se podílí zejména na normální činnosti kognitivních funkcí – paměť, schopnost koncentrace a porozumění, vyjadřovací schopnosti či pohotové reakce závisící na rychlosti zpracování informací. Zlepšuje krevní oběh a činnost cévní soustavy, pomáhá zbavit se pocitu tzv. těžkých nohou.

Ašvaganda podporuje mentální a kognitivní činnost, pomáhá udržovat koncentraci a překonávat únavu. Podporuje duševní zdraví a vitalitu, je doporučována v období stresu. Vhodné je její podávání ve starším věku. Je významný adaptogen.

Ženšen pravý se používá zejména k udržení mentální a fyzické výkonnosti. Má pozitivní vliv na kognitivní funkce, udržení koncentrace. Jeznámý jako antioxidant, který osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti a vitalitě. Doporučuje se užívat při únavě a stresu.